Monday, 21 February 2011

Keputusan penuh Anugerah Sri Angkasa 2010


Walaupun lambat, tapi aku tetap jgk nak post benda ni!!!! 


Berikut merupakan keputusan penuh Anugerah Sri Angkasa 2010

19 Februari 2011
1. Drama Terbaik: Perempuan (RTM2)
2. Pengarah Terbaik: Bernard Chauly (Apa Dosaku) (Astro CITRA)
3. Pelakon Lelaki Drama TV Terbaik: Fauzi Nawawi (Sebelum Akhirat) (TV3)
4. Pelakon Wanita Drama TV Terbaik: Elaine Daly (Apa Dosaku) (Astro CITRA)
5. Skrip Drama TV Terbaik: Siti Jasmina Ibrahim (Perempuan) (RTM2)
6. Komedi TV Terbaik: Saham Neraka (TV3)
7. Pelakon Komedi TV Terbaik: Ebby Yus (Masak Lomak Cili Api) (RTM2)
8. Majalah TV Terbaik: Kelapa: Tanaman Eksotik Bernilai Tinggi - Agrotek (RTM1)
9. Rancangan Realiti TV Terbaik: Showdown 2010 (8TV)
10. Candawara TV(Games Show) Terbaik: Jangan Lupa Lirik (Astro RIA)
11. Hiburan TV Muzikal Terbaik: Shout Awards 2009 (8TV)
12. Dokumentari TV Terbaik: Malaysia My Home: Sabah & Sarawak (Astro 301)
13. Buletin TV Terbaik: Awani 7.45 (Astro AWANI)
14. Penyampai Berita TV Terbaik: Ashwad Ismail (Astro AWANI)
15. Pengacara TV Terbaik: Sarimah Ibrahim (Akademi Fantasia) (Astro RIA)
16. Pengulas TV Terbaik: Mohd Hafizal Hamad (Pahlawan Akhir Sukan SEA 2009) (RTM1)
17. Anugerah DJ Radio Wanita Terbaik: Roslindah Abdul Majid (Suria fm)
18. Anugerah DJ Radio Lelaki Terbaik: Chong Keat Aun (AI fm) (RTM)
19. Anugerah Penyampai Berita Radio Terbaik: Wan Syahrina Ab Rahman (Bernama Radio 24)
20. Anugerah Khas Juri TV: Ashwad Ismail (Astro AWANI)
21. Anugerah Tokoh Penyiaran Swasta: Datuk Seri Effendi Nawawi
22. Tokoh Anugerah Seri Angkasa : Datuk Abdullah Mohamad


18 Februari 2011

1. Anugerah Kapsul Radio Terbaik: Kempen Kebersihan/Pelancongan Dan Keselamatan (Negeri FM)
2. Anugerah Pengimbang Muzik Radio Terbaik: Ahmad Zaini Ahmad Norbi - Embun Hibiscus (Bernama Radio 24)
3. Anugerah Rekaan Set TV Terbaik: Pertandingan Akhir Dikir Barat 2009 (RTM-TV2)
4. Anugerah Promo / Montaj / Teaser TV Terbaik: Astro Arena Channel I.D (Astro Arena)
5. Anugerah Audio Rancangan TV Terbaik: Songkok (RTM-TV1)
6. Anugerah Buletin Berita Radio Terbaik: Reagan a/l Muniandi @ Premanant (Minnal FM)
7. Anugerah Liputan Berita Radio Terbaik: Nur Jamalina Jamali (Laporan F1 2010-Hot FM)
8. Anugerah Pengulas Radio Terbaik: Nur Jamalina Jamali (Laporan F1 2010-Hot FM)
9. Anugerah Suntingan Rancangan TV Terbaik: Anuar Ahmad - Songkok (RTM-TV1)
10. Anugerah Jurukamera TV Terbaik: Dosa Semalam - Media Space Distribution Sdn Bhd (RTM-TV2) 
11. Anugerah Penataan Cahaya Penerbitan Hiburan TV Terbaik: Anugerah Juara Lagu 24 (TV3)
12. Anugerah Pengimbangan Muzik TV Terbaik: Anugerah Juara Lagu 24 (TV3)
13. Anugerah Kapsul TV Terbaik: Puan Zauyah Yusoff - Kapsul Ramadan (Muzik Aktif)
14. Anugerah Rancangan dan Liputan Sukan Terbaik: Menggapai Harapan (RTM-TV1)
15. Anugerah Hiburan Radio Terbaik: Konsert THR Gegar 1 Terengganu (THR FM)
16. Anugerah Bicarawara Radio Terbaik: Syezliza Basri - Kerusi Panas (Bernama Radio 24)
17. Anugerah Skrip Drama Radio Terbaik: A. Wahid Bin Nasir - Tasik (Klasik Nasional)
18. Anugerah Bicarawara TV Terbaik: Khadijah Abdul Gaffoor - Isu Khas Gaza (RTM-TV1)
19. Anugerah Animasi Tempatan TV Terbaik: Abus Episod 5 (RTM-TV1)
20. Anugerah Rancangan Kanak-Kanak TV Terbaik: Tom Tom Bak Musim 4 - Episod 1 (Astro Ceria)
21. Anugerah Pelakon Pembantu Drama TV Lelaki Terbaik: Hanis Kamal - Denai Berbisik (Astro Prima)
22. Anugerah Pelakon Pembantu Drama TV Wanita Terbaik: Fadhilah Mansor - Sebelum Akhirat (TV3)
23. Anugerah Pelakon Drama TV Kanak-Kanak Terbaik: Eyra Hazali - Anak-Anak Lorong (Astro Prima)
24. Anugerah Majalah Radio Terbaik: Feminin - Suara Malaysia (RTM)
25. Anugerah Rancangan Interaktif Radio Terbaik: Roslinda Binti Abdul Majid - Suria Cinta (Suria FM)
26. Anugerah Drama Radio Terbaik: Tasik - Zuraidah Mohd Noh (Klasik Nasional)
27. Anugerah Pelakon Drama Radio Lelaki Terbaik: Datuk Ahmad Tarmimi Siregar - Pencarian Nyonya Cantik (Klasik Nasional)
28. Anugerah Pelakon Drama Radio Wanita Terbaik: Elliza Abdul Razak - Sayang Masih Belum Terlambat (Klasik Nasional)
29. Anugerah Liputan Berita TV Terbaik: Ashwad Ismail - Catatan Saksi Mavi Marmara (Astro Awani)
30. Anugerah Laporan Khas Berita TV Terbaik: Isu Golongan Gelandangan di Kuala Lumpur - Aminhayat Abd Rahim (TV9)
31. Anugerah Wartawan TV Terbaik: Hanim Muhili – Eksklusif 1 “Abuya” (RTM – TV1)

Pecahan Anugerah 
RTM : 22
Astro : 13
Media Prima : 10

No comments:

Post a Comment